• +48 737 473 582
  • biuro@ofertyenergetyczne.pl
Wpis: Rośnie liczba zmian sprzedawcy gazu

Rośnie liczba zmian sprzedawcy gazu

Dodany: 12:46:31 27/11/2015 - Kategoria: Rynek gazu

Z cyklicznego monitoringu Prezesa URE wynika, że liczba zmian sprzedawców gazu systematycznie wzrasta. WDo końca III kwartału umowę z nowym dostawcą zawarło ponad 22 tys. podmiotów!

Analiza danych zebranych na podstawie ankiet kwartalnych wypełnionych przez OSP (OGP GAZ-SYSTEM S.A.) oraz przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o.o. wskazuje na kontynuację zapoczątkowanego w III kw. 2014 r. dynamicznego wzrostu zmiany sprzedawcy w segmencie odbiorców z grup taryfowych W1-4, czyli głównie wśród gospodarstw domowych. Może to być efektem m.in. intensyfikacji w ostatnim czasie kampanii reklamowych dedykowanych tej grupie odbiorców, jak również stopniowego wchodzenia na rynek nowych sprzedawców, co skutkuje zwiększeniem konkurencji i uatrakcyjnieniem oferty dla odbiorców. Nie bez znaczenia jest również fakt, że w II połowie 2014 r. sprzedawcy rozesłali do odbiorców w gospodarstwach domowych „Zbiór Praw Konsumenta Paliw Gazowych” - dokument opracowany przez URE we współpracy z UOKiK, w celu zwiększenia świadomości konsumentów w zakresie przysługujących im praw, w tym również prawa do swobodnego wyboru sprzedawcy. Wzrost zainteresowania konsumentów zmianą sprzedawcy na rynku gazu widoczny jest również w intensyfikacji w bieżącym roku zapytań telefonicznych kierowanych do Punktu Informacyjnego dla Odbiorców Energii i Paliw Gazowych - komórki działającej w strukturach URE, której celem jest informowanie konsumentów o przysługujących im prawach na rynkach energii, ale również o ich obowiązkach względem przedsiębiorstw energetycznych.

 

 

Źródło: http://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/6336,Wyrazny-wzrost-liczby-zmian-sprzedawcow-gazu.html

Kategorie:

Rynek energii Rynek gazu Targi URE

Więcej informacji: